Det er midlertidigt slut med at få en kold fadøl hos Steffen i baren. Men der ryger mange måltider ud af døren under Take Away-initiativet. (FOTO: FRANK UNDALL)
Mange af jer spørger til hvordan det går for os, og om vi holder skruen i vandet..? Tak fordi I spørger - det er vi virkelig taknemlige for.
Efter omstændighederne går det faktisk OK. Der er rigtig fin opbakning til vores Take-Away, men vi mangler vi jo alt vores salg af drikkevarer og alle vores selskaber. Så vi kan bestemt sagtens mærke krisen.
Vi gør alt, hvad vi kan, for at holde os kørende, og for at holde på vores dygtige køkkenteam. Derfor har vi stadig benhårdt brug for, at I bakker os op.
Ingen ved hvornår, og i hvilken form, vi igen får lov til at åbne. Men vi krydser fingre for, at det lysner om et par uger. Indtil da har vi stadig dejlig Take-Away.
Vi opdaterer Dagens Ret hver dag, og hele ugen om søndagen på Facebook. Er du ikke på Facebook kan du melde dig til vores nyhedsbrev. Så får du Take Away-menuerne tilsendt på din email.
Bestil gerne maden før du går ud på banen - så kan du afhente efter runden. Og kom gerne ind og hent drikkevarer til runden. Åbningstider fremgår herunder og af et skilt på døren til klubhuset.
Mange venlige hilsner,
Steffen, Restaurant Eagle